Jak wybudować szpital w Rawie Mazowieckiej? Partnerstwo publiczno-prywatne w sektorze zdrowia, głównym tematem konferencji w Ossie koło Rawy Mazowieckiej…

erawaPowiat
komentarzy

Model partnerstwa publiczno-prywatnego i jego zastosowanie w realizacji inwestycji z sektora ochrony zdrowia to główny temat konferencji, która przez dwa dni (23-24.04) będzie odbywać się w Ossie koło Rawy Mazowieckiej. Efektem spotkania ma być zdobyta wiedza na temat możliwości modernizacji placówek medycznych, a także potencjalnych źródeł ich finansowania. 

Podczas spotkania przedstawione zostaną wyzwania stojące przed sektorem ochrony zdrowia oraz samorządami, szczególnie w zakresie modernizacji placówek medycznych i źródła finansowania inwestycji. Taki problem ma również Rawa Mazowiecka, która by móc utrzymać lokalny szpital, do 2016 roku musi wybudować nowy pawilon.

Konferencja będzie okazją do zaprezentowania zagadnień prawnych, finansowych i organizacyjnych. Nie zabraknie także przykładów realizacji oraz wskazówek do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. W roli prelegentów wystąpią między innymi Przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki i Banku Gospodarstwa Krajowego, Instytutu PPP, Kancelarii prawnej Dentons, Kancelarii prawna Cieślak & Kordasiewicz, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, STOMOZ, spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Warbud i AMG.

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu konferencji organizowanych przez WARBUD SA – jedną z największych firm budowlanych w Polsce oraz firmę doradczą A.M.G. Finanse, poświęconych zastosowaniu partnerstwa-publiczno prywatnego w rozbudowie infrastruktury publicznej. Współorganizatorem spotkania w Ossie jest starosta rawski Józef Matysiak. W ramach wydarzenia odbędzie się także Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego.

* Materiał powstał przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz