Jatki miejskie już na finiszu. Oddanie inwestycji planowane na maj

erawaKultura
komentarzy

Choć sytuacja w kraju jest mocno niepewna, w Rawie Mazowieckiej planowo realizowane są najważniejsze inwestycje. Jedną z nich są właśnie długo wyczekiwane jatki miejskie przy ulicy Mickiewicza. 

Od niespełna dwóch lat trwają prace remontowo-budowlane przy jatkach miejskich. Wszystko po to, aby budynek z historyczną przeszłością nabrał nowego wyglądu, a tym samym mógł wprowadzić Muzeum Ziemi Rawskiej na wyższy poziom w ofercie kulturalnej. 

W budynku przeprowadzono już wszystkie zadania objęte kontraktem podstawowym, teraz przyszedł czas na prace porządkowe i ustawianie regałów bibliotecznych, mebli, czy gablot. 
– Muzeum i jego pracownicy długo czekali na nową przestrzeń, dzięki której zyskamy bibliotekę i archiwum z prawdziwego zdarzenia, których wreszcie to nam będą zazdrościć. Dodatkowo powstało kolejne miejsce wystawiennicze pozwalające przybliżyć historię tego miejsca, a także pomieszczenia warsztatowe – mówi dyrektor MZR Marcin Broniarczyk. 

Wystawa stała, przedstawiająca jatkę mięsną z XIX w. jest już w zasadzie gotowa i czeka na oficjalne otwarcie zrewitalizowanego obiektu. Więcej o samych jatkach, ale i działaniach Muzeum Ziemi Rawskiej dowiecie się z rozmowy samorządowej z dyrektorem Marcinem Broniarczykiem. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz