Jechali na podwójnym gazie. Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę i dwóch rowerzystów…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali aż 3 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Przypominamy. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych. 

27 listopada rawscy policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy, tuż po północy, 23-letni mieszkaniec Koluszek kierował BMW mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Dwaj pozostali to rowerzyści. O godzinie 10:00 w miejscowości Zabłocie 41-latek miał ponad 3 promile, a drugi rowerzysta to 25-latek zatrzymany w Sadkowicach. Ten jechał na rowerze mając ponad 2 promile.

Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci apelują o rozsądek. Kierowanie rowerem lub samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem.
– Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz