Jeden pożar i trzy uszkodzone pojazdy. W weekend strażacy walczyli z ogniem w miejscowości Nowe Szwejki. Straty oszacowano na około 12 tysięcy złotych…

erawaPowiat
komentarzy

Jeden pożar i trzy uszkodzone pojazdy. W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru w miejscowości Nowe Szwejki w gminie Sadkowice. Wszystko zaczęło się od uszkodzonego zbiornika LPG, który zamontowany był w Fiacie Cinquecento. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, niszcząc nie tylko auto, ale także rolniczy ciągnik oraz skuter, które zaparkowane były w jednym pomieszczeniu…

Straż Pożarna w Rawie została wezwana do pożaru nocą z piątku na sobotę. Zgłaszający poinformował strażaków, że w płomieniach stanął samochód osobowy, ale w tym samym budynku zaparkowany jest jeszcze ciągnik i skuter. Niestety dojazd do Nowych Szwejków zabrał strażakom zbyt wiele czasu, płomienie doszczętnie strawiły małego Fiata. Pozostałe pojazdy również uległy częściowemu uszkodzeniu. Całość strat, w tym również uszkodzony budynek, została oszacowana na około 12 tysięcy złotych.
– Ratownikom udało się wypchnąć z pomieszczenia ciągnik i skuter – informuje Marcin Szymański z Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie. Straty mogły więc być jeszcze większe. Dzięki akcji udało się uratować mienie za około 70 tysięcy złotych.

Pożar, którego przyczyną prawdopodobnie był uszkodzony zbiornik LPG, gasili strażacy z Rawy Mazowieckiej oraz OSP z Białej Rawskiej i Sadkowic.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz