Ministranci grali w piłkę. W Rawie rozegrano kolejny Diecezjalny Turniej Ministrantów i Lektorów. Najlepszymi okazały się drużyny z Wysokiennic oraz Regnowa…

erawaSport
komentarzy

Ministranci grają w piłkę. W tym roku po raz kolejny w Rawie Mazowieckiej rozegrano Diecezjalny Turniej Ministrantów i Lektorów (12-13.10). Sportowa impreza połączona została z obchodami 400-lecia parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, co zaowocowało dodatkowymi rozgrywkami. Najlepszymi w hali okazały się drużyny z Wysokiennic oraz Regnowa.

52 drużyny łącznie zmierzyły się na parkiecie hali sportowej „Milenium” w Rawie Mazowieckiej. Turniej jest wyjątkową formą duszpasterskiego działania. Nie tylko pozwala na realizację sportowych ambicji, ale także uczy odpowiedniego podejścia do rywalizacji i przypomina o ważnych w sporcie zasadach fair play. Formuła sprawdza się, o czym może świadczyć rosnące zainteresowanie.
– To zasługa księży, którzy zmieniając parafie, podtrzymują tradycję i zakładają nowe drużyny – mówi Michał Wieczorek, koordynator turnieju.

Na eRawa.pl wideo relacja ze sportowego wydarzenia. W naszym archiwum znajdziecie również materiał z poprzedniej IX edycji piłkarskich zmagań.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz