Jedna osoba poparzona, trzynaście ewakuowanych. Pożar wybuchł dziś (29.11) w nocy w bloku przy ul. Sobieskiego w Rawie Mazowieckiej

erawaMiasto
komentarzy

Pięć zastępów straży pożarnej zadysponowano do gaszenia pożaru w jednym z mieszkań na osiedlu Zamkowa Wola. Pożar był mocno rozprzestrzeniony, płomienie poparzyły zamieszkującego tam mężczyznę. 

Do poważnego w skutkach pożaru doszło dziś przed północą. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na parterze w bloku przy ul. Sobieskiego 16. 
– Na miejscu okazało się, że pożar jest mocno rozwinięty, jedna osoba poparzona. Lokator tego mieszkania został zabrany karetką do szpitala. Z klatki schodowej, w której wybuchł pożar ewakuowano również 13 osób – relacjonuje na miejscu zdarzenia st. bryg. Marcin Szymański, Komendant PSP w Rawie Mazowieckiej.

Pożar, który objął całą kuchnię został ugaszony, strażacy zmuszeni byli do usunięcia resztek stopionego okna i wyrzucenia przez niego tlących się mebli i wyposażenia. Wszystkie mieszkania w zagrożonej klatce oraz pionie obok zostały przewietrzone i sprawdzone pod kątem zawartości w powietrzu tlenku węgla. 

Przyczyna pożaru jest w trakcie ustalania. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka z podnośnikiem, Komendanta PSP w Rawie Mazowieckiej, OSP Rawa Mazowiecka, OSP Cielądz, OSP Kurzeszyn, policję oraz Zastępy Ratownictwa Medycznego. 

Więcej zdjęć z akcji możecie zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci