Jedna osoba poparzona w pożarze w Jelitowie (gm. Biała Rawska). W płonącym budynku znajdowały się butle z gazem, które mogły wybuchnąć

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Pożar budynku gospodarczego miał  miejsce wczoraj (23.04) w godzinach popołudniowych. W wyniku zagrożenia wybuchu butli z gazem ewakuowano nie tylko właściciela posesji, ale i 3 mieszkańców z sąsiednich domów. Na miejscu nadal pracują strażacy.

O tak niebezpiecznym pożarze strażacy z rawskiej komendy zostali poinformowani w poniedziałkowe popołudnie o godzinie 15:21. Okazało się, że w Jelitowie w gminie Biała Rawska doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego. Zadysponowani ratownicy na miejscu zastali poszkodowanego właściciela posesji, który doznał poparzeń podczas wynoszenia butli z gazami znajdujących się na terenie objętym pożarem. 
– Poszkodowanemu mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc. I to właśnie od właściciela dowiedzieliśmy się, że na posesji są butle z gazem, prawdopodobnie acetylenem. Natychmiast zostały skierowane dodatkowe zastępy, stworzono strefę zagrożenia, a także ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków – mówi bryg. Marcin Szymański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Strażacy gasili płomienie, a także, zachowując bezpieczną odległość, przez około 3 godziny schładzali odnalezione butle. Później sprawdzono je kamerą termowizyjną i zanurzono w zbiorniku brezentowym. Butle wciąż są nadzorowane przez ratowników. 

W pożarze, który prawdopodobnie powstał poprzez zaprószenie ognia, spaleniu w całości uległ budynek drewniany, koła, urządzenia i przedmioty w odległości około 12 m od obiektu, strażakom udało się jednak uratować pobliski dom. 

Trwająca akcja wymagała zaangażowania wielu jednostek. Do działań zadysponowano 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, 3 zastępy z KSRG OSP Rawa Mazowiecka, Biała Rawska i Kurzeszyn, a także zastępy z KSRG OSP Biała Rawska, Cielądz, Ossa, Babsk i OSP Konopnica jak również z JRG Skierniewice z działkiem wodnym, na miejsce udał się z-ca D-cy JRG, Komendant Powiatowy PSP w Rawie Mazowieckie oraz Oficer Operacyjny Województwa. Na miejscu pracował także Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. O zdarzeniu poinformowano też Transportowy Dozór Techniczny. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. PSP Rawa Mazowiecka/Internauta

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz