Jest duża szansa by rawski szpital wyszedł na prostą. O szpitalu Świętego Ducha na eRawa.pl mówi członek Zarządu Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak…

erawaPowiat
komentarzy

Jest duża szansa na to, by rawski szpital wreszcie wyszedł z opresji. To zdanie Dariusza Klimczaka, członka Zarządu Województwa Łódzkiego, który jest odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie. Dariusz Klimczak deklaruje także każde możliwe wsparcie, jakie z perspektywy Urzędu Marszałkowskiego będzie mógł zaoferować.

Przypomnijmy, Szpital Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej jest w trakcie procesu przekształcenia w spółkę prawa handlowego. Jak informują władze powiatu, procedura powinna zakończyć się podpisaniem aktu notarialnego, najpóźniej do końca pierwszego kwartału tego roku. Pomimo ogromnej nadziei jaką powiat wiąże z przekształceniem wiadome jest, iż nie jest to całkowita recepta na sukces. Doskonale widać to po niektórych przekształconych w kraju lecznicach. W wielu przypadkach mimo ukończonego procesu zmian, szpitale nie wychodzą na prostą.

Temat szpitala w najbliższy poniedziałek ma powrócić za sprawą, organizowanej przez lokalny PiS, konferencji pt. „Ratujmy nasze szpitale”. O tym spotkaniu będziemy jeszcze informowali na łamach serwisu eRawa.pl.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz