Ma być funkcjonalny i estetyczny. Ratusz zachwala koncepcję żłobka, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku…

erawaMiasto
komentarzy

 75-cioro maluchów znajdzie miejsce w żłobku, którego budowa rusza w tym roku w Rawie Mazowieckiej. Na pierwszą część inwestycji w tegorocznym budżecie przeznaczono 300 tysięcy złotych. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i estetyczny. Koncepcje przedstawione przez ratusz faktycznie mogą się podobać.

fot. budowany obiekt ma być nowoczesny i funkcjonalny

Żłobek ma powstać na miejskiej działce, która położona jest między ulicą Kolejową a Murarską. Na tym terenie praktycznie powstać mają dwa budynki, jeden przeznaczony dla maluchów i drugi, który będzie wykorzystywany między innymi przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Świetlicę środowiskową.

Oba obiekty będą wpisywały się swoim kształtem w literę „L”, co pozwali no dogodne zagospodarowanie terenu i utworzenie między obiektami specjalnego patio, gdzie będzie funkcjonował między innymi letni plac zabaw.

fot. Tak żłobek będzie wpisywał się w plan działki

Rawski ratusz planuje małe, 15 osobowe grupy, w których miejsce znajdą maluchy rekrutowane do żłobka już od piątego miesiąca życia. Prace budowlane mające zrealizować koncepcję, rozpoczną się jeszcze na jesieni tego roku. Bliższy termin nie jest jeszcze znany. Na chwilę obecną, burmistrz podpisał umowę z biurem projektów, które w trakcie pierwszego kwartału ma wykonać niezbędną, planistyczną dokumentację.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz