Jesteś młody, masz zdrowie i życie, nie strać tego! Rawa Mazowiecka obchodziła Światowy Dzień Walki z AIDS.

erawaMiasto
komentarzy

Rawski Sanepid i LO im. M. Skłodowskiej-Curie w związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS, zorganizował wczoraj (12.12) spotkanie profilaktyczne dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Sala Miejskiego Domu Kultury zapełniona została przez uczniów szkół z Rawy Mazowieckiej, którzy uważnie przyglądali się gdzie czai się śmierć… 

Wiekowy dobór widowni nie był przypadkowy, statystyki wykazują, że to właśnie młodzież rozpoczynająca życie seksualne jest najbardziej narażona na zarażenie się wirusem HIV. Zebrana publiczność dobrze się bawiła podczas spektaklu „Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią” przedstawionego przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie. Trochę bardziej do refleksji pobudzały emitowane spoty, w których ludzie znani z telewizji opowiadali między innymi o tym, w jaki sposób można, a w jaki nie, zarazić się wirusem HIV. W spotach zaprezentowanych przez organizatorów wystąpił Numer Raz z Wielkie Joł, Michał Piróg, czy Natalia Kukulska.

Po krótkich występach artystycznych uczniów z LO, z młodzieżą spotkał się Roman Latoszyński, edukator z zakresu HIV i AIDS, który mówił o swoich życiowych doświadczeniach i o tym w jaki sposób u niego doszło do zakażenia. Zaangażowana rozmowa prowadziła do jednego wniosku, szkoda życia i zdrowia na zarażenie się wirusem HIV. Rozsądek, ale przede wszystkim wierność w związku daje gwarant niezarażenia się tą najpopularniejszą z dróg zakażeń. Warto również przypomnieć, że badania są w stanie zmniejszyć skutki, jakie wywołuje ta epidemia, dlatego kampania zachęca do świadomego postępowania oraz poddawania siebie i swoich partnerów seksualnych testom laboratoryjnym.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz