Jeszcze nie czas na samorządową emeryturę. Eugeniusz Góraj od dziś (20.01) pełni funkcję wiceprezydenta miasta Skierniewice…

erawaMagazyn
fot. infoskierniewice.pl
komentarzy

Eugeniusz Góraj już oficjalnie wiceprezydentem Skierniewic. Były burmistrz Rawy Mazowieckiej otrzymał dziś (20.01) nominację z rąk prezydenta Krzysztofa Jażdżyka. Samorządowiec był jednym z trzech kandydatów, którzy złożyli swoje propozycje w konkursie dotyczącym tego kierowniczego stanowiska w skierniewickim ratuszu. 

Wiceprezydent Eugeniusz Góraj będzie odpowiedzialny głównie za miejskie inwestycje oraz pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych. To jeden z priorytetów ratusza, do którego debiutujący na stanowisku prezydenta miasta, Krzysztof Jażdżyk, potrzebował doświadczonego partnera.
– Stało się faktem. Jako zastępca otrzymałem działkę gospodarczą, a więc wydział inwestycji kubaturowych, wydział architektury i budownictwa, wydział funduszy zewnętrznych oraz wydział komunikacji i dróg. Co będzie dalej, zobaczymy. Dziś był dzień organizacyjny, jutro zaczynam pracę – tłumaczył w rozmowie z naszym serwisem, Eugeniusz Góraj.
Samorządowiec zapewnia, że mimo zmiany miejsca pracy, Rawa Mazowiecka cały czas jest mu szczególnie bliska.
– Rawa może zawsze na mnie liczyć, nie wyprowadzam się stąd, zależy mi na tym mieście i interesują mnie jego sprawy. Tak naprawdę upłynęło półtora miesiąca i nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie współpracy. Nigdy tak nie podchodziłem, ja mam lata doświadczenia i to nie polega na tym, że ucina się pewne sprawy, bo przegrałem wybory. Takie są właśnie wybory – dodaje.

Nowemu wiceprezydentowi poprzez media gratulował już także obecny burmistrz Rawy Mazowieckiej, Dariusz Misztal. Samorządowiec zaznaczył przy tym, że rawski ratusz jak na razie nie planuje zatrudnienia specjalisty, który byłby odpowiedzialny za procesy inwestycyjne, czy pozyskiwanie dotacji.
– Myślę, że w naszym gronie poradzimy sobie z pozyskiwaniem środków zewnętrznych, w razie zaistnienia potrzeby będziemy podobnie jak prezydent Skierniewic, szukać kogoś do pomocy. Pan Eugeniusz Góraj jako mieszkaniec Rawy chyba nie będzie rywalizował z naszym miastem, niech rywalizuje z Sochaczewem, Łowiczem i innymi miastami, a z nami współpracuje. Bardzo się cieszę, że został wiceprezydentem, mamy swoich ludzi w Skierniewicach. Gratulujemy mu objęcia takiego stanowiska – komentował Dariusz Misztal.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz