Jubileuszowe Dożynki Powiatu Rawskiego przeszły do historii. Tego wydarzenia nic nie było w stanie zepsuć.

erawaCielądz, Kultura
komentarzy

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę (26.08) sierpnia w powiecie rawskim odbyły się już XX dożynki, które z pewnością zapadną mieszkańcom w pamięć. Tegoroczna impreza, biorąc pod uwagę pogodę, zgromadziła ich wyjątkowo licznie. 

Dożynki w powiecie rawskim co roku odbywają się w innej gminie. Tym razem plenerowe wydarzenie powędrowało do Cielądza, gdzie w parku miejskim przez całą niedzielę było naprawdę gwarno. Wszystko to za sprawą bogatego programu imprezy. 

Wydarzenie jak zawsze rozpoczęła msza święta w intencji rolników, na której, mimo deszczu zgromadziło się naprawdę wielu mieszkańców. Później, w akompaniamencie deszczu odbyła się prezentacja aż 22 wieńcy dożynkowych przygotowanych przez grupy wieńcowe. Nie zabrakło również krótkich koncertów zespołów grających muzykę ludową oraz występu dzieci i młodzieży z Cielądza. Starostami tegorocznego wydarzenia byli Dorota Zaręba i Tomasz Dewille. 

Po części obrzędowej przyszedł czas na blok rozrywkowy, wyjątkowo bogaty z racji na XX-lecie dożynek. Tym razem na scenie pojawili się między innymi, Dance Express, Menelaos, Discoboys oraz Stars Roxette Tribute Band, jednak niewątpliwie gwiazdami wieczoru był Cezary Pazura, który rozbawiał do łez oraz Elektryczne Gitary i zespół Boys. 

Szerokiej gamie atrakcji towarzyszyły również stoiska wiosek tematycznych i inne atrakcje dla małych i dużych. Te dożynki zapamiętamy na długo. 

Dużo więcej zdjęć znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz