Jubileuszowy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rawy Mazowieckiej. Mieszkańcy wzięli udział we wspólnym świętowaniu

erawaMagazyn
komentarzy

Orszak Trzech Króli już po raz piąty pojawił się na ulicach Rawy Mazowieckiej. Tegoroczna, jubileuszowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rawian, którzy chętnie włączyli się w ten rodzaj kolędowania. 

To już mała tradycja, że 6 stycznia ulicami Rawy Mazowieckiej maszeruje barwny korowód rozśpiewanych i rozkrzyczanych rawian. W ten właśnie sposób miasto obchodzi święto Trzech Króli. Podobnie było i w tym roku, tuż po mszy koncelebrowanej przez biskupa Wojciecha Osiala, uczestnicy formując orszak wyruszyli z osiedla Zamkowa Wola pod parafię NPNMP. Wyjątkowo liczny korowód tym razem niósł ze sobą hasło „Bóg jest dla wszystkich”. 
– Chciałbym podziękować wam bardzo gorąco za to, że jesteście, że jest nas tak dużo, za to, że dajemy świadectwo wiary na ulicach tego miasta (…) Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy uśmiechamy się do siebie i sobie pomagamy. Wtedy każdego dnia jest Boże Narodzenie – mówił błogosławiąc zgromadzonych biskup Wojciech Osial. 

Wspólnemu świętowaniu towarzyszyło kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Głuchowiacy” oraz przygotowane na tę okoliczność jasełka. Nie mogło również zabraknąć występu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej pod batutą Szczepana Bieszczada. 

Na każdego uczestnika czekała też ciepła grochówka, a na deser gorąca czekolada i słodka bułka. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję. 
Obszerna galeria z tegorocznego przemarszu ulicami Rawy do obejrzenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2018 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci