Jutro (30.04) oficjalnie rozpoczyna się majówka na drogach. W wojewódzkie łódzkim policja apeluje o rozwagę i zapowiada wzmożone kontrole ruchu drogowego…

erawaMagazyn
komentarzy

„Majowy Weekend 2013” – to kryptonim działań, które zostaną przeprowadzone na drogach całego kraju w czasie ,,długiego weekendu majowego”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków. Działania na terenie województwa łódzkiego będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja 2013 roku.

fot. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole w ramach akcji „trzeźwy poranek”.

W I kwartale 2013 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 610 wypadków drogowych, w skutek czego 47 osób zginęło, a 748 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 1293 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 48 zdarzeń drogowych w skutek czego 6 osób zginęło, a obrażenia odniosło 57 osób. Ponadto odnotowano również 178 wypadków drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, w skutek czego 15 osób zginęło, a 238 odniosło obrażenia.

Okres dni wolnych od pracy charakteryzuje się znacznym wzrostem natężenia ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów. Duży ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż w dniach 1 i 3 maja odbędą się liczne uroczystości związane z obchodami Świąt. Powiązane są one z przemarszami po drogach publicznych.

Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nadal jednym z głównych „grzechów” jest wyprzedzanie na ,,trzeciego” i prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i bezpieczne przewożenie dzieci. Działaniom „Majowy Weekend 2013„ towarzyszyć będą kontrole w ramach tzw. „trzeźwych poranków”.

Przypominamy o ograniczeniach dla kierujących samochodami ciężarowymi. Będą one obowiązywać w dniach: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18.00 – 22.00, a także 1 i 3 maja w godz. 8.00 – 22.00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz