Już wkrótce Rawę Mazowiecką rozświetlą nowe, ledowe lampy. Koszt nowoczesnego oświetlenia, które w mieście pojawi się w połowie przyszłego roku, wyniesie około 3 milionów złotych…

erawaMiasto
komentarzy

Rawa Mazowiecka chcąc wymienić tradycyjne lampy na oświetlenie ledowe, złożyła swój wniosek do konkursu „SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”, który ogłosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek ten został pozytywnie przyjęty i już w przyszłym roku w mieście pojawią się 1833 ledowe lampy, których koszt to około 3 miliony złotych.

Lampy, które dotychczas oświetlały rawskie ulice i osiedla na wymianę będą musiały poczekać do przyszłego roku. Lokalni urzędnicy w chwili obecnej są na etapie dopinania formalności, które potrwają do połowy przyszłego roku.
– Obecnie zakończyliśmy negocjacje z Narodowym Funduszem, aby realizacja tej inwestycji jak najmniej obciążała nasz budżet – mówi Wojciech Skoczek, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.
Oświetlenie, które zostanie zakupione z dotacji nie umożliwi jednak wymiany wszystkich lamp, a około 98% całego systemu oświetlającego. W pierwszej kolejności nowoczesne rozwiązanie zostanie zastosowane na ulicach i osiedlach, którymi zarządza miasto, ale w tych miejscach gdzie jest to konieczne. Przed podjęciem ostatecznych decyzji w mieście zostanie przeprowadzony przegląd wszystkich lamp.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz