Karabiny oraz amunicję prawdopodobnie z czasu II Wojny Światowej wykopał na swojej działce mieszkaniec gminy Biała Rawska…

erawaPowiat
komentarzy

Nietypowe znalezisko odkrył mieszkaniec gminy Biała Rawska. Podczas prac ziemnych na terenie swojej działki wykopał broń, która pochodzi prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. W rozbrojeniu terenu pomogli policjanci oraz profesjonalni saperzy.

4 karabiny i kilkaset sztuk amunicji. Takie znalezisko przypadkowo wykopano z ziemi na terenie miejscowości Marchaty (gmina Biała Rawska). Właściciel działki o tym fakcie niezwłocznie poinformował Policję.
– W czasie prowadzenia wykopów na terenie własnej posesji, mieszkaniec ujawnił broń pochodzącą prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. My jako Policja zabezpieczyliśmy miejsce do czasu przejęcia go przez saperów – informuje Paweł Lesiak z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Mundurowi zabezpieczając zardzewiałą broń, na miejscu spędzili całą noc. Finalnie, wczoraj (21.01) w rozbrojeniu działki pomogli saperzy z 25. Kompani Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz