Mandaty w wysokości 1000 zł stają się normą. Kierowcy lekceważą przepisy i przekraczają prędkość

erawaPowiat
komentarzy

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy Policji w Rawie zatrzymali do kontroli 42 kierowców, którzy przekroczyli obowiązujące limity prędkości. Mundurowi apelują o rozsądek.

Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że wielu kierowców zapomniało o obowiązujących ograniczeniach prędkości.
– Funkcjonariusze najczęściej słyszą, że przyczyną zbyt szybkiej jazdy jest pośpiech, nerwy, pilna sprawa do załatwienia i mnóstwo kilometrów do celu. Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, policjanci wciąż zatrzymują kierujących pędzących na złamanie karku – mówi mł. asp. Agata Krawczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Tylko w ten weekend mundurowi ujawnili 55 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 42 wykroczenia to przekroczenia dopuszczalnych prędkości. 

W sobotę (23.04) po godz. 12.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli opla astrę, którego kierowca jadąc w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Kolejnego dnia, inny kierujący na drodze wojewódzkiej 725 w Krukówce, również przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 44 km/h. Mundurowi ukarali 62-latka kierującego lexusem mandatem w wysokości 1000 złotych.
– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu – dodaje mł. asp. Agata Krawczyk.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz