Kierowcy uważajcie, zmiana organizacji ruchu przy rawskim cmentarzu. Tymczasowe oznakowanie będzie obowiązywało do końca weekendu…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Kierowcy podczas weekendu przemieszczania się muszą zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe znaki, które już pojawiły się w okolicach nekropolii. Również przy rawskim cmentarzu będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Dodatkowo, od dzisiaj (31.10), do późnych godzin nocnych w niedzielę (3.11), na terenie całego kraju, policjanci przeprowadzą coroczną akcję „Znicz”. Funkcjonariusze będą pomagać ludziom bezpiecznie dojechać i powrócić z nekropolii, będą także czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze.

Już dziś przewidywane jest natężenie ruchu na drogach w całym kraju, przede wszystkim w okolicach nekropoliach. Wybierając się na groby bliskich należy zadbać o bezpieczeństwo i zwrócić uwagę na oznakowania, jakie pojawiły się przy cmentarzach. W Rawie Mazowieckiej tymczasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała przez cały weekend. Kierowcy poruszający się w okolicach rawskiego cmentarza nie mogą jeździć na pamięć. Na skrzyżowaniu ulicy Cmentarnej z Tomaszowską oraz Solidarności z Tomaszowską pojawił się nakaz skrętu w prawo. Ponadto na ulicach wokół nekropolii, oprócz zatok parkingowych, obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju.
– Mamy nadzieję, że to nie będą utrudnienia, a jedynie poprawa komfortu przebywania na cmentarzu – mówi Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.
Rzecznik prasowy rawskiej Policji apeluje także o pozostawienie samochodów i w miarę możliwości piesze przemieszczanie się po Rawie.

Funkcjonariusze, dziś (31.10) od godziny 14:00, rozpoczną policyjną akcję „Znicz”. Również w naszym powiecie wzmożone zostaną patrole. Kontrolowana będzie prędkość, trzeźwość kierowców, ale też prawidłowe zapięcie pasów i odpowiednie przewożenie dzieci. Szczególnie w tych dniach także piesi powinni zwrócić uwagę, aby przechodzić przez jezdnię wyłącznie w oznakowanych miejscach.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz