Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 72-letniej mieszkanki powiatu rawskiego. Kobieta wyszła z domu i nie wróciła do niego na noc…

erawaPowiat
komentarzy

Niemal 30 policjantów, policyjne psy i mieszkańcy okolicznych wsi poszukiwali w weekend 72-letniej mieszkanki gminy Rawa Mazowiecka. Kobieta z domu wyszła około godziny 9:00 w miniony piątek (25.10) i do wieczora nie nawiązała z bliskimi żadnego kontaktu. Zaniepokojona rodzina o zniknięciu starszej kobiety poinformowała Policję.

Do poszukiwań oddelegowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy, sprowadzono także wyszkolone policyjne psy. W przeszukiwaniu pobliskiego terenu pomagali również mieszkańcy pobliskich wsi. Mimo dokładnego przeczesania okolicy, kobietę udało odnaleźć się dopiero następnego dnia rano. Błąkała się około 20 kilometrów od swojego domu, w miejscowości Turobów w gminie Czerniewice.
– Około godziny 7:30, 26 października dyżurny policji w Tomaszowie Mazowieckim został powiadomiony, że w miejscowości Turobów, gmina Czerniewice widziana jest starsza kobieta, błąkająca się po wsi – mówi Karolina Sokołowska z KKP w Rawie Mazowieckiej – Tak się czasem zdarza, że starsi ludzie wychodzą z domu, mylą im się kierunki i mają problem z wróceniem do domu – dodaje policjantka.

Tym razem wycieczka zakończyła się bezpiecznie i starsza pani, po zbadaniu przez lekarza, trafiła pod opiekę rodziny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz