Klucze wręczone, czas się wprowadzać. 37 rodzin z Rawy Mazowieckiej może już meblować mieszkania w bloku przy ulicy Mszczonowskiej

erawaMiasto
komentarzy

Pierwszy blok socjalny w Rawie Mazowieckiej został oddany do użytku. Rawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podpisało umowy najmu z lokatorami. 

Niespełna rok temu przy ulicy Mszczonowskiej ruszyła budowa pierwszego z bloków socjalnych. Na dzień dzisiejszy mieszkania są gotowe do zamieszkania. Zarządca obiektu, czyli RTBS podpisał umowy najmu z lokatorami. 
– Na podstawie wydanych decyzji o przyznaniu mieszkań socjalnych przygotowaliśmy pakiet umów, nie tylko najmu, ale także wszelkie dokumenty z gazowni, czy energetyki. Wszystko po to, aby usprawnić przekazywanie tych lokali mieszkańcom – relacjonuje prezes TBS Bogumiła Sitarek. – 18 grudnia rawianie otrzymali klucze, co jest jednoznaczne z tym, że już mogą się wprowadzać. Przygotowane mieszkania są gotowe do zamieszkania, tak więc pozostało tylko przewieźć meble i osobiste rzeczy. Przy sprawnych działaniach nowi lokatorzy zbliżające się święta spędzą w nowych mieszkaniach. 

W bloku przy ul. Mszczonowskiej jest 40 lokali mieszkalnych o powierzchni od 24.83 m2 składającego się z pokoju oraz kuchni do 48,79 m2 składających się z trzech pokoi z aneksem kuchennym. Każdy lokal posiada odrębną łazienkę z pełnym wyposażeniem (wanna lub kabina prysznicowa, umywalka, sedes). Lokale wyposażone są w dwufunkcyjne piece gazowe zapewniające ciepłą wodę oraz centralne ogrzewanie pomieszczeń.

Budowa pierwszego bloku socjalnego (budynek A) to koszt ponad 4 mln zł (4.238 338,00 zł), w tym 35% wynosi wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania w pierwszym bloku socjalnym przyznane zostały decyzją burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka z dnia 15 listopada 2018 r. O przydział lokalu socjalnego lub jego zamianę ubiegało się 231 osób. Wnioski rozpatrywała 7-osobowa Społeczna Komisja Mieszkaniowa powołana zarządzeniem burmistrza, a składająca się z przedstawicieli: RTBS, radnych Rady Miasta i pracowników Urzędu Miasta.

Najważniejsze kryteria, jakie komisja brała pod uwagę przy przydzielaniu lokalu socjalnego to: posiadanie tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego, sytuacja ekonomiczna – kryterium dochodowe (kryterium dochodowe określone zostało w Uchwale Nr XVIII/128/16 Rady Miasta Rawa Mazowiecka z dnia 22 czerwca 2016 r. w rozdz. 2 § 2.1), liczba osób zamieszkujących dany lokal, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, długość pobytu stałego co najmniej 5 lat zamieszkania na terenie miasta, stan techniczny zajmowanego lokalu, wyroki eksmisyjne, niezaleganie z opłatami wobec Miasta. Lokale w bloku przy ul. Mszczonowskiej zostały przydzielone 37 osobom, w tym 3 rodzinom wychowującym dzieci niepełnosprawne.

To jednak nie koniec prac na działce przy ulicy Mszczonowskiej, już niebawem zostanie rozpoczęty następny etap budowy. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca zobowiązany jest rozpocząć drugi etap budowy od dnia 30 marca 2019 r. i zakończyć do dnia 20 grudnia 2020 r.
Drugi etap budowy przewiduje wybudowanie podobnego budynku również o 40 lokalach mieszkalnych. Zgodnie z dokumentacją techniczną w drugim etapie zostanie dokończona droga do drugiego bloku, parking oraz chodniki i dojścia do budynku. Przewidziany jest również plac zabaw usytuowany między blokami jak również całe zagospodarowanie terenu w tym tereny zielone, ławki oraz boksy śmietnikowe.

Previous Image
Next Image

info heading

info content* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz