Koalicja w powiecie rawskim. PiS podpisał umowę z Rawskim Komitetem Samorządowym

erawaPowiat
komentarzy

„To historyczna chwila dla powiatu rawskiego”. Prawo i Sprawiedliwość pozyskał koalicjanta i przejmie Radę Powiatu Rawskiego. 

Umowa koalicyjna została podpisana dziś (18.04) przez przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Rawski Komitet Samorządowy. Tym samym Rada Powiatu Rawskiego jednoznacznie zostanie przejęta przez koalicyjnych radnych. 
— To jest moment historyczny w związku z tym, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w powiecie rawskim i dzięki temu, że przed momentem szefowie dwóch ugrupowań podpisali porozumienie. Mamy większość w Radzie Powiatu – mówi szef Prawa i Sprawiedliwości w województwie łódzkim Robert Telus.

Dzisiejsza konferencja była krótka i rzeczowa. Nie zabrakło jednak kilku słów od przedstawicieli ugrupowań koalicyjnych.  
— Podjęliśmy się wspólnie zobowiązania wzięcia odpowiedzialności za powiat rawski, wspólnego działania na rzecz poprawy komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu rawskiego. To bardzo duże wyzwanie dla naszych radnych i dla nas – dodaje Adrian Galach z Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Rawie Mazowieckiej. 

Głos zabrała również radna z Rawskiego Komitetu Samorządowego. 
— To właśnie mieszkańcy powiatu rawskiego zadecydowali, że chcą zmiany po 25 latach. I to w tę stronę będziemy szli – skomentowała krótko Justyna Walczak z RKS.

O dalszych wydarzeniach w powiecie rawskim będziemy Was na bieżąco informować. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz