Kolarze szykują się na start. XV etap Merida Mazovia MTB Marathon już wkrótce w Rawie Mazowieckiej…

erawaSport
fot. mazoviamtb.pl
komentarzy

W letnim cyklu 2013 największych imprez kolarskich dla amatorów w Polsce, Merida Mazovia MTB Marathon, pozostały już tylko 3 maratony. Jeden z nich odbędzie się już 15 września w Rawie Mazowieckiej. XV etap cyklu wystartuje nad Zalewem Tatar i rozegra się na trzech zróżnicowanych pod względem dystansu, trasach. Hobby – 6 km, Fit – 33 i Mega 60.

W Rawie Mazowieckiej zawodnicy będą mogli rywalizować na trzech dystansach. Dystans Hobby, o długości 6 km, przeznaczony jest głównie dla młodszych uczestników z opiekunami. Dystans Fit, dedykowany początkującym i średnio zaawansowanym, będzie miał długość do 33 km. Natomiast dystans Mega, mający długość 60 km, to prawdziwe kolarskie wyzwanie dla wytrzymałych zawodników. Rawianie natomiast będą mieli okazję zmierzyć się w odrębnej klasyfikacji.

Maraton Mazovii organizowany przez Cezarego Zamanę, byłego kolarza, którego pasja i doświadczenie sprawiają, rozpocznie się w rekreacyjnej części miasta, nad Zalewem Tatar. Na początek do przejechania będzie asfaltowa trasa, wiodąca przez całe miasto, a około 5 km dalej, w okolicy Zamku Książąt Mazowieckich, będzie pierwsze terenowe przewyższenie, które rozciągnie zwarty peleton.

Do 15 km dystanse Fit i Mega będą poprowadzone po bardzo zróżnicowanym podłożu. Początkowo będą to polne i szutrowe drogi, następnie leśne dukty z lekko pofałdowanym poziomem terenu, co wymagać będzie od uczestników dużej uwagi i umiejętności jazdy w większym peletonie.
– Na kolejnych kilometrach trasa obu dystansów zmieni charakterystykę na bardziej interwałową, z ciekawymi odcinkami single tracków. Z pewnością trasa należy do bardzo malowniczych, poprzez jej otwarte przestrzenie i urokliwe widoki – mówi Sylwia Lewandowska z Merida Mazovia MTB Marathon.
Finałowe kilometry, wspólne dla trzech dystansów, poprowadzone nad zalewem, zostaną zapamiętane jako idealne do uprawiania kolarstwa terenowego.

Zawodnicy startujący w maratonie będą mieli do swojej dyspozycji odpowiednie zaplecze z szatniami, prysznicami, posiłkiem po przejeździe oraz bufetami na trasie. Startujący wezmą udział w rywalizacji sektorowej, której zwycięzcy otrzymają walkmany i koszulki kolarskie sponsora. Ponadto nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak Mini Wyścig, plac zabaw, czy doskonalenia jazdy na rowerkach biegowych Puky Race.

Dla naszych czytelników mamy dwa darmowe starty w maratonie. Wystarczy wysłać na naszego konkursowego maila [email protected] wiadomość, w której opiszecie jak nauczyliście się jeździć na rowerze. Pierwsze dwie osoby otrzymają darmowe starty.

Szczegółowe informacje dotyczące maratonu można znaleźć na www.mazoviamtb.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz