Kolejka wraca na tory. W najbliższy weekend wąskotorówką będzie można dojechać na wojewódzkie dożynki w Białej Rawskiej…

erawaPowiat
komentarzy

Takiej okazji nie można przegapić. Po długiej przerwie na tory znów wyjedzie „wąskotorówka”. Kolejowe połączenie na trasie Rogów – Rawa Mazowiecka – Biała Rawska zostanie uruchomione w związku z wojewódzkimi dożynkami, jakie odbywają się w powiecie rawskim. Rozkład pociągów jest dopasowany do programu wydarzenia.

kolejka

To wielki powrót kolejki na tory. Do tej pory był problem z przejazdem, związany z kradzieżą fragmentu torów w 2011 roku. Torowisko było niekompletne na odcinku od Rawy Mazowieckiej do miejscowości Podskarbice. Po remoncie kolejowej trasy, który zorganizowali wolontariusze Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych, wszystko wróciło do normy.

W weekend rozkład jazdy wąskotorówki uzależniony jest od wydarzeń serwowanych w Białej Rawskiej. Pierwszym pociągiem będzie można dojechać na Mszę polową, drugim prosto na rozpoczynający się o 17:30 blok rozrywkowy, a ostatnim na koncert Ryszarda Rynkowskiego, który odbędzie się o godzinie 20:00. Kolejka będzie się zatrzymywała na każdej stacji i przystanku osobowym na trasie, a bilety na przejazd dostępne będą na dworcu kolejowym w Rawie oraz u obsługi pociągu w cenie 6 i 4 zł.

Podróż wąskotorówką to propozycja ciekawa, tym bardziej, że na miejscu jest ograniczona liczba miejsc parkingowych, a rozkład jazdy dopasowano do programu dożynek.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz