Kolejna edycja triathlonu i duathlonu za nami. Sportowe zmagania nad rawskim Zalewem Tatar po raz pierwszy w jesiennej odsłonie…

Miniony weekend (24-25.09) w Rawie Mazowieckiej bogaty był w sportowe doznania. W sobotę nad Zalewem Tatar odbyły się zawody triathlonowe oraz duathlon dla dzieci, w niedzielę z kolei dorośli zawodnicy ścigali się na Mistrzostwach Polski w duathlonie.

Wyjątkowo w jesienniej atmosferze odbyły się ostatnie sportowe wydarzenia nad rawskim zalewem. Pierwszy dzień imprezy należał do zawodników z nie lada kondycją. Na dystansie 1/10 Iron Mena zawodów triathlonowych zmagało się 65 sportowców, w tym 7 kobiet. Trasa jak zawsze składała się z trzech dyscyplin: pływania w zimnej wodzie zbiornika zalewu (380 m), jazdy na rowerze (18 km) oraz biegu (4200 m). Zwycięzcą zawodów w kategorii mężczyzn został reprezentant Rawy Mazowieckiej Jarosław Antosik. Tuż za nim na mecie pojawił się Rafał Piekarski (Opoczno), a trzecie miejsce należało do Grzegorza Michalskiego (Gomulin). Wśród pań tryumfowała natomiast Katarzyna Baran (Namysłów), kolejne miejsca zajęły Ewa Wonko (Łódź) i Paulina Chmiel (Łódź).

W sumie w sobotnich zawodach wystartowało 6 zawodników z Rawy Mazowieckiej, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli następujące miejsca: 6. Krzysztof Pocentek, 14. Jacek Woźniak, 22. Daniel Gorgas, 47. Łukasz Janowski i 55. Konrad Makowski.

W sobotę odbyły się także zawody w duathlonie dla dzieci. Na linii startu stanęło dziewięciu młodych zawodników. W kategorii I zwycięstwo należało do Mateusza Zielińskiego (Warszawa), za nim na mecie pojawili się Sergiusz Stefaniak (Rawa Mazowiecka), Jakub Wasilewski (Łódź) i Emilia Przerwa (Rawa Mazowiecka). Podium w kategorii II kolejno zajęli: Igor Szczepaniak (Justynów), Małgorzata Karbownik (Łódź), Wiktor Stefaniak (Rawa Mazowiecka). Wśród najmłodszych w III kategorii pierwsze miejsce zajęła Oliwia Włodarska (Rawa Mazowiecka).

Niedziela to natomiast Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim. Na starcie tych zawodów stanęło 100 uczestników, w tym 17 kobiet. W kategorii open zwyciężył Daniel Formela (Gdynia), na drugim miejscu uplasował się Sylwester Kuster (Dąbrowa Górnicza), a na trzecim Maciej Kubiak (Rumia). W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Oliwia Kwaśkiewicz (Dąbrowa Górnicza), a za nią Justyna Woźniak (Kraków) i Maria Pytel (Starachowice). Również w niedzielnych zawodach bardzo dobry występ zaprezentowali rawianie. W kategorii M40 na pierwszym miejscu uplasował się sobotni zwycięzca triathlonu – Jarosław Antosik. W tej samej kategorii, reprezentant KS Triathlon Rawa, Sławomir Janiszewski zajął trzecie miejsce.

Pełna fotorelacja z 1/10 Iron Mena do zobaczenia na naszym facebooku.