Kolejna ekopracownia otwarta. Tym razem będą z niej korzystać podopieczni ZPS w Rawie

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Ponad 58 tysięcy złotych kosztowało odnowienie i wyposażenie nowej ekopracowni w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Trafił do niej wyjątkowy sprzęt. 

Uroczyste otwarcie pracowni o profilu ekologicznym miało miejsce w ubiegłym tygodniu (17.06). To już trzecia zielona pracownia, którą udało się utworzyć w ramach projektu ,,Nasze ekologiczne pracownie” ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi i środków własnych, które do szkoły trafiły z organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej.

Pracownia wyposażona została w mnóstwo ciekawych pomocy edukacyjnych, dydaktycznych do prowadzenia zajęć przyrodniczych i ekologicznych dla młodszych i starszych uczniów oraz uczniów wykorzystujących komunikację wspomagającą i alternatywną AAC. Cała pracownia została odnowiona i wyposażona w meble oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny.

W dniu otwarcia pierwsi uczniowie skorzystali z zajęć warsztatowych. Ozdabiali tekturowe dinozaury, dekorowali przyrodniczymi motywami płócienne torby oraz układali rosnące puzzle ,,Czu-Czu”.

Całkowita wartość zadania to 58 787,61 zł. 

W otwarciu udział wziął Starosta Rawski Adrian Galach, Wicestarosta Justyna Walczak, Kierownik Oddziału Oświaty, Kultury i Sportu Grażyna Walewska, Dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych Paweł Malik, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Michalak, opiekun pracowni Aneta Mrówczyńska oraz pracownicy ZSP, uczniowie i rodzice. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz