Kolejna sala do terapii Integracji Sensorycznej w Rawie Mazowieckiej. Ze specjalnej powierzchni mogą korzystać dzieci z SP 1

erawaMiasto
komentarzy

Nowy sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej pojawił się w Szkole Podstawowej nr 1. Ze specjalistycznych zajęć korzysta obecnie około 30 dzieci. 

W ubiegłym tygodniu w rawskiej Jedynce nastąpiło symboliczne otwarcie nowej sali przeznaczonej nie tylko dla dzieci z orzeczeniami. Sala SI powstała częściowo na bazie już używanego w szkole specjalistycznego sprzętu, a także nowych pomocy zakupionych ze środków szkoły (cały sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty do terapii SI). Za kwotę 7000 zł zakupiono m.in. podwiesie stalowe podsufitowe, sprzęt podwieszany, deski rotacyjne, platformy i równoważnie, trampolinę, tablice i dyski sensoryczne. 

fot. UM Rawa Mazowiecka

Z zajęć korzysta ok. 30 dzieci zarówno posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jak i takich, które w wyniku obserwacji nauczycieli wymagają zajęć, które np. pozwolą na uwrażliwienie ich zmysłów poprzez różnego rodzaju bodźce (np. dotyk, węch, wzrok), dzieci które mają problemy z koncentracją, czy też mają potrzebę wyciszenia się. Celem terapii jest poprawa codziennego funkcjonowania i jakości życia dzieci. Sala będzie w dalszym ciągu doposażana, tak aby zapewnić uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 jak najlepsze możliwości rozwoju.

Wspomniana powierzchnia powstała z inicjatywy byłej dyrektor szkoły Katarzyny Urbańskiej oraz nauczycielek prowadzących terapię z dziećmi Agaty Dobrosz i Renaty Węgrzynowskiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz