Kolejna śmierć na drodze. Motocyklista zginął w wypadku

erawaCielądz, Powiat
komentarzy

Na terenie powiatu rawskiego doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach, wypadku z udziałem motocyklisty. 26-letni kierujący motocyklem honda wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (1.09). Około godziny 16:30 oficer dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Komorów w gminie Cielądz. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 26-letni kierujący motocyklem honda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Niestety mimo wysiłków świadka oraz służb medycznych życia motocyklisty nie udało się uratować.
– Śledczy z udziałem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i motocykla, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać rawscy policjanci – tłumaczy mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Policjanci apelują o rozwagę, rozsądek oraz pokorę na drodze. Motocykl nie wybacza błędów.
– Każdy posiadacz motocykla powinien uzmysłowić sobie, że wysokie ryzyko utraty zdrowia a nawet życia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań. Znaczne przekraczanie prędkości, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jazda slalomem między pojazdami, to tylko niektóre zachowania widoczne na naszych drogach. Bardzo często policjanci pracujący na miejscach tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów zwracają uwagę na ich nieodpowiedni ubiór. Krótkie spodenki, klapki, czy koszulka z krótkim rękawem, w przeciwieństwie do kombinezonów z atestem, w żaden sposób nie chronią motocyklisty i nawet upadek przy niewielkiej prędkości może skończyć się bardzo boleśnie. Motocyklista nie posiada pasów, nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, czy kontrolowanej strefy zgniotu. A przed urazami chroni go właśnie odpowiednia odzież i kask. Użytkownik jednośladu w konfrontacji z samochodem nie ma szans. Dlatego bardzo ważne jest, aby obie grupy szanowały się nawzajem i przestrzegały przepisów – dodaje mł. asp. Małgorzata Leszczyńska. 

W bezpiecznym i przyjemnym podróżowaniu motocyklem pomocne będzie stosowanie się do kilku podstawowych zasad:
* O bezpiecznej jeździe na motocyklu mówimy wtedy, gdy to kierowca panuje nad „maszyną” –  nigdy odwrotnie.
* Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających może skończyć się tragicznie.
* Nie popisuj się ryzykowną i brawurową jazdą przed kolegami – to może kosztować życie lub zdrowie Ciebie lub inną osobę.
* Motocyklista nigdy nie powinien „wciskać się” pomiędzy jadące pojazdy. Ktoś może go nie zauważyć.
* Zawsze wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz