Kolejne kredyty na rawski szpital. Rada Powiatu wyraziła zgodę na zaciągnięcie finansowych zobowiązań. To „kredyt na trupa” komentują niektórzy radni…

erawaPowiat
komentarzy

Rada powiatu rawskiego zgodziła się dziś na kolejne kredyty, które mają zostać zaciągnięte w ramach wsparcia dla szpitala Świętego Ducha. Następne pieniądze inwestowane w SPZOZ, są niezbędne by brnąć dalej w procedurę przekształceń. Jak zwykle wraz z tematem szpitala pojawiły się emocje. Weźmiemy kredyt na trupa – padło z ust radnego Rafała Dobrowolskiego. Mimo długiej dyskusji, rada przy jednym głosie przeciwnym, podjęła proponowane uchwały. 

Dwie pożyczki, na które dziś swoje przyzwolenie dała rada powiatu są potrzebne, by finansowo podołać przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego. Pierwsza kwota, o której mowa to 2 mln 200 tyś złotych. Pieniądze są niezbędne, by pokryć już obowiązujące finansowe zobowiązania. Powiat ma zamiar zaciągnięty kredyt spłacać przez 9 kolejnych lat.

Druga planowana pożyczka jest jeszcze większa i dotyczy sumy blisko 5 milionów złotych. Radni przegłosowali dziś uchwałę, potrzebną do hipotecznego obciążenie gruntów należących do powiatu na kwotę 7 milionów. To wymóg, by starać się o tak duży kredyt. Chodzi tu o działki, na których znajduje się obecny szpital, a także jedną z działek bezpośrednio przylegających do terenu SPZOZ-u. Jak zwykle przy podejmowaniu takich decyzji nie brakowało ostrej wymiany zdań. Z jednej strony był zarząd powiatu, z drugiej, między innymi radny Rafał Dobrowolski. Weźmiemy kredyt na trupa – dosadnie stwierdzał opozycyjny radny.

Przepychanki słowne, w których po raz kolejny nie padły konkretne decyzje dotyczące szpitala, tylko opóźniają niezbędne działania. Mamy mało czasu i musimy zapomnieć o tym co się kiedyś działo – komentuje całą sytuację dyrektor SPZOZ-u Daniel Aptapski. By szpital w Rawie istniał trzeba podjąć konkretne działania, podzielić poszczególne zadania i wziąć się do pracy. Wypowiedź dyrektora w naszym materiale video…

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz