Kolejne osiągnięcia lekkoatletów z rawskiego klubu MLUKS RAWA…

erawaSport
komentarzy

Podczas kolejnego mityngu lekkoatletycznego jaki odbył się w minioną sobotę (11.01) w hali RKS-u w Łodzi znów świetną formę zaprezentował junior Wojtek Sowik. Na dystansie 1500 m poprawił rekord klubu wynikiem 4.02.34.

Podczas sobotniego mityngu Wojtek zajął drugie miejsce, nieznacznie ustępując jedynie srebrnemu medaliście Mistrzostw Polski – Patrykowi Błaszczykowi z Jantara Ustka. Za Wojtkiem znalazło się wielu rywali, z którymi nasz zawodnik za 2 tygodnie stoczy walkę o medale Mistrzostw Polski. Przed naszym zawodnikiem pozostał ostatni kontrolny start 18 stycznia na dystansie 1000 m.

Poza Wojtkiem znakomicie spisała się młodziczka Michalina Warulik, która poprawiła własny rekord klubu na 60 m, uzyskując 8.53. Na tym samym dystansie zadebiutował utalentowany sprinter Przemek Pietrzak (młodzik 2000) uzyskując czas 7.86. Niewiele gorszy od niego był jego starszy brat Dominik 7.88 (1998). Obydwaj ustanowili rekordy życiowe.

W najbliższą sobotę duża grupa młodzików weźmie udział w otwartych mistrzostwach Łodzi w tej kategorii wiekowej i będzie to pierwsza bezpośrednia oficjalna konfrontacja tej utalentowanej grupy z lokalnymi rywalami.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz