Kolejne potrącenie pieszego w Rawie Mazowieckiej. Poszkodowana trafiła do szpitala

erawaMiasto
komentarzy

Okres zimowy to czas znacznego pogorszenia warunków drogowych. Przekonała się o tym 48-latka kierująca toyotą, która na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła lusterkiem starszą kobietę. 

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (13.01) wieczorem w Rawie Mazowieckiej na ulicy Słowackiego. To właśnie tam 48-letnia kierująca toyotą potrąciła lusterkiem 77-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z uwagi na obrażenia ręki, seniorka została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obie panie były trzeźwe. O kwalifikacji prawnej zdarzenia na wypadek lub kolizję zadecydują obrażenia odniesione przez poszkodowaną pieszą.

fot. KPP Rawa Maz.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze. Mokra jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu. Zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków i baczne obserwowanie drogi. Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również piesi, przede wszystkim poprzez obserwowanie pojazdów w trakcie poruszania się (szczególnie w przypadku przechodzenia przez jezdnię), jak również zakładanie elementów odblaskowych, o co po raz kolejny apelujemy. Nośmy odblaski nawet w obszarach zabudowanych, znacznie poprawiają naszą widoczność zwłaszcza przy tak trudnych warunkach jak zmrok i padający deszcz.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz