Kolejne sukcesy rawskich tenisistów. Młodzi sportowcy pną się w górę

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Miniony weekend dla naszych tenisistów to kolejne turnieje. Tym razem zawodnicy MLUKS „Dwójki” wyruszyli na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym w Moszczenicy. 

Rawski klub zaprezentowała silna 7-osobowa ekipa, w której znaleźli się: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Natan Błaszczyk, Adam Kwapiś, Igor Gierach, Szymon Puchalski, Marcel Błaszczyk.

Turniej przeprowadzony został w następujących konkurencjach: gra indywidualna, gra deblowa oraz gra drużynowa. Nasi tenisiści w tym turnieju zajęli następujące lokaty: 1 miejsce w grze indywidualnej młodzików Marcel Błaszczyk, 1 miejsce w grze deblowej młodzików Marcel Błaszczyk i Szymon Puchalski, 1 miejsce w grze drużynowej młodzików: Marcel Błaszczyk, Szymon Puchalski i Igor Gierach oraz 4 miejsce w grze drużynowej młodziczek Julia Bartoszek i Wiktoria Kocik.

fot. MLUKS „Dwójka”

Kolejny etap nasi tenisiści rozegrają już za 2 tygodnie, gdzie w dniach 11-14 kwietnia w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. Rawski klub w tym turnieju w grze indywidualnej będzie reprezentował Marcel Błaszczyk, który posiadał indywidualny limit do tego turnieju oraz w grze drużynowej nasza ekipa (Marcel Błaszczyk, Szymon Puchalski oraz Igor Gierach). Składamy wielkie gratulacje za piękny występ na turnieju wojewódzkim naszym tenisistom oraz życzymy również pięknego występu na turnieju ogólnopolskim.

Rawscy tenisiści wzięli również udział w zawodach ogólnopolskich. W dniach 28-31 marca odbyły się 31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (U-21). Rawski klub udał się na turniej w silnym składzie: Paulina Stachecka, Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach, Kuba Gierach oraz Kuba Polański. W ciągu 4 dni nasi tenisiści mierzyli się w tym turnieju w następujących kategoriach: gra indywidualna, gra deblowa, gra mieszana oraz gra drużynowa. Zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się na tych zawodach i niewiele brakło, aby z tych zawodów przywieźli jakieś krążki medalowe, gdyż dwa razy otarli się oni o walkę o strefę medalową.

Ostatecznie zajęli bardzo przyzwoite lokaty godnie reprezentując nasze miasto. Gratulujemy.

Źródło: Jakub Polański

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz