Kolejny poważny pożar w powiecie rawskim. Tym razem palił się budynek magazynowo-mieszkalny w Białej Rawskiej…

erawaPowiat
komentarzy

Strażacy prawie 3 godziny gasili pożar, który wybuchł wczoraj wieczorem w miejscowości Biała Rawska. Płomienie pojawiły się w części gospodarczej budynku zamieszkiwanego przez dwie rodziny. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez nieostrożnego mężczyznę. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Aby podczas akcji gaśniczej nikt nie ucierpiał w mieście wyłączono prąd…

fot. Strażacy z pożarem walczyli prawie 3 godziny.

Pożar wybuchł wczoraj (02.03) tuż przed godziną 20:00. W ogniu stanęła część gospodarcza budynku mieszkalnego w centrum Białej Rawskiej, przy ulicy Zakątnej. Ze względu na mocno zurbanizowany teren na miejsce zadysponowane zostały nie tylko jednostki Państwowej Straży Pożarnej, ale także drużyny OSP z Rawy, Białej, Sadkowic i Cielądza. Strażacka akcja po raz kolejny nie należała do najłatwiejszych, główną przeszkodą podczas gaszenia pożaru był gęsty, wypełniający budynek dym. Podczas akcji użyto między innymi specjalnej kamery termowizyjnej, dzięki której na bieżąco kontrolowano zarzewia ognia.

Podczas przeszukania budynku strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który następnie został przekazany pogotowiu. Jak się okazało jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście pozostałe dwie rodziny zamieszkujące budynek znajdowały się poza obiektem.

Ustalanie przyczyn pożaru cały czas trwa, choć wiele wskazuje na zaprószenie ognia. Swój udział mógł w tym mieć przebywający w obiekcie mężczyzna, który jak ustalono, był pod wpływem alkoholu. Uciążliwości zdarzenia odczuli także mieszkańcy Białej Rawskiej. Strażacy, którzy przystępowali do akcji poprosili bowiem o odłączenie prądu. Ze względu na brak możliwości szybkiej reakcji pogotowia energetycznego, całe miasto zostało pozbawione energii.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Główną konsekwencją pożaru są traty materialne, które na szczęście oszacowano wstępnie na około 6 tysięcy złotych. Burmistrz Białej Rawskiej Wacław Adamczyk, już wczoraj deklarował potrzebną pomoc (patrz video). To drugi sporych rozmiarów pożar w ostatnich dniach, w miniony czwartek pisaliśmy o zdarzeniu, które miało miejsce w miejscowości Niwna w gminie Rawa Mazowiecka (czytaj tutaj).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz