Kolizja autobusu szkolnego z busem. Kierowca rozwożący dzieci nie ustąpił pierwszeństwa

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Policjanci ruchu drogowego w ostatnich dniach z uwagi na trudne warunki atmosferyczne odnotowują coraz więcej zdarzeń drogowych. Szybko zapadający zmierzch i marznący deszcz to zmora kierowców. Wczoraj przekonał się o tym kierowca autobusu szkolnego.

Szybko zapadający zmierzch, opady śniegu i marznący deszcz powodują utrudnienia na drogach. W poniedziałkowe popołudnie (6.12) w gminie Biała Rawska doszło do zderzenia busa z autobusem szkolnym, rozwożącym dzieci do domu.

Policjanci ustalili, że 55-letni kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z iveco. Na szczęście, na skutek zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Rodzice odebrali swoje pociechy całe i zdrowe. Kierowca autobusu szkolnego został ukarany mandatem.

Każdy kierowca wie, że sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem. Wykonując manewry dajmy czas innym kierowcom do prawidłowej reakcji. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz