Komary coraz bardziej uciążliwe. Problem kąsających owadów powinien jednak rozwiązać się sam, do czego mogą przyczynić się kolejne upały…

erawaMagazyn
fot. sxc.hu
komentarzy

Komary coraz bardziej uciążliwe. Wilgotny początek lata sprawia, że wylęgających się owadów jest w tym sezonie wyjątkowo dużo. Jak się jednak okazuje, trudno mówić tu o pladze, więc i działania związane z masową eliminacją owadów nie są podejmowane.

– Tegoroczne komary są wyjątkowo słabej kondycji – podkreślają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej i właśnie z tym faktem wiążą spore nadzieje. Tężyzna komarów faktycznie powinna cieszyć wszystkich tych, którzy walczą z uciążliwymi ugryzieniami. Wiele wskazuje na to, że letnie temperatury skutecznie wpłyną na populację tych owadów. Zorganizowanych działań służby jak na razie nie przewidują.

– Upał lada moment powinien komary wykończyć. Oczywiście można się wspomóc różnymi preparatami, dzięki którym przez jakiś czas owady dadzą nam spokój. W tym roku komary podobno są wrażliwe na zapach wanilii – mówi Halina Polanowska z rawskiego sanepidu.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz