Komitet wyborczy wyborców Kukiz’15 zwyciężył w szkolnych prawyborach parlamentarnych organizowanych przez Zespół Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Kopernika w Rawie Mazowieckiej…

erawaMagazyn
komentarzy

Szkolne prawybory parlamentarne w Zespole Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Kopernika w Rawie Mazowieckiej wygrał KWW Kukiz’15. Szkoła  już po raz piąty zorganizowała pro-frekwencyjną akcję. Łącznie w placówce swój głos oddało 417 uczniów.

Szkolne prawybory w ZSCEZiU zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują”, przygotowywanej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tegorocznej akcji udział wzięło 417 uczniów. Celem akcji jest nie tylko chęć poznania politycznych preferencji młodzieży, ale przede wszystkim pobudzenie jej do świadomego udziału w realnych wyborach.
– Prawybory poprzedzone lekcjami wprowadzającymi na zajęciach z Wiedzy o Społeczeństwie i godzinach wychowawczych mają przygotować uczniów do udziału w prawdziwych wyborach, zapoznać ich z zasadami, procedurami, zachęcić do świadomego udziału w wyborach i referendach – mówi Hubert Jankowski, nauczyciel z ZSCEZiU.

Jak zawsze całą organizacją prawyborów zajęli się sami uczniowie, nauczyciele służyli radą i nadzorowali przebieg akcji. Po podliczeniu głosów okazało się, że pierwsze miejsce zajął KWW Kukiz’15 (128 głosów). Kolejna pozycja należała do Prawa i Sprawiedliwości (104), a trzecie miejsce zajął KWW KORWIN (74).

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. ZSCEZiU

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz