Kompleksowa urologia w Rawie. W mieście ruszyła Poradnia Urologiczna

erawaPowiat
komentarzy

Rawski szpital uruchamia kolejną poradnię. Do rozpoczęcia działalności brakowało jedynie pozytywnej opinii NFZ, która właśnie nadeszła. 

W SPZOZ w Rawie Mazowieckiej ruszyła Poradnia Urologiczna, dzięki czemu placówka może kompleksowo zajmować się pacjentami cierpiącymi na schorzenia układu moczowo-płciowego. Chodzi o to, aby takich pacjentów diagnozować możliwie jak najszybciej oraz leczyć tu, na miejscu, w Rawie. 

Powstanie poradni jest konsekwencją rozszerzania w szpitalu pionu lecznictwa obejmującego cały zakres chorób urologicznych. Stają się one bowiem coraz większym problemem społecznym. Na przykład, nowotwór prostaty jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym wśród mężczyzn w Polsce – liczba zachorowań w porównaniu z latami 90. wzrosła aż 30-krotnie.
– Już dawno zauważyliśmy, że na terenie naszego powiatu znacząco rośnie liczba osób, które wymagają szybkiej diagnostyki i intensywnego leczenia chorób układu moczowo-płciowego, stąd nasza decyzja o rozwijaniu urologii – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. – Posiadamy już w szpitalu doskonały sprzęt pozwalający na wykonywanie zabiegów endoskopowych, laparoskopowych i klasycznych zabiegów operacyjnych oraz zabiegów pod kontrolą USG. To u nas w szpitalu jako pierwsi w Województwie Łódzkim wykonaliśmy operację prostaty innowacyjną metodą HoLEP, wykorzystującą laser, pozwalającą na zdecydowanie szybszy powrót do zdrowia pacjentów.

W poradni i szpitalu rozpoznawać oraz leczyć można m.in. kamicę moczową, łagodny rozrost gruczołu krokowego (prostaty, stercza), zwężenia cewki moczowej, nowotwory nerki, pęcherza moczowego, prostaty i jąder, wodonercze, torbiele nerek czy wodniaka jądra.

Przypominamy, że jeszcze dwa lata temu, na początku 2020 roku pacjenci cierpiący na schorzenia choroby moczowo-płciowe musieli leczyć się poza granicami powiatu.
Źródło: SPZOZ Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz