Koncert i wystawa w niecodziennej scenerii. Kościół św. Ducha otwiera się dla mieszkańców Rawy…

erawaKultura
komentarzy

Niecodzienna lokalizacja i dobór programu wydarzenia sprawił, że sobotnie (6.08) popołudnie w parafii Ewangelickiej w Rawie Mazowieckiej zdecydowanie należało do wyjątkowych. Rawianie mogli uczestniczyć w otwarciu wystawy „Drewniane kościoły Mazowsza”, a później wysłuchać koncertu „Śpiewy Prawosławne”. 

Sobotnie wydarzenie w kościele św. Ducha z pewnością należy zaliczyć do jednych z bardziej kameralnych, jakie dotychczas odbyły się w Rawie Mazowieckiej. Z pewnością stało się ono również wyjątkową okazją do zobaczenia miejsca, do którego rawianie chyba nie zaglądają zbyt często. Wszystkich przybyłych gości witała pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Rawie Mazowieckiej Halina Radacz.

W ramach otwartego dnia kościoła odbył się wernisaż wystawy Jana Rucińskiego, prezentującej fotografie zabytkowych, drewnianych kościołów z naszego regionu. A tuż po otwarciu ekspozycji, koncert pieśni prawosławnych w wykonaniu kwartetu śpiewaków działających przy Prawosławnej Parafii św. Grzegorza Peradze z Warszawy.

Wystawę można zobaczyć w tym tygodniu (8-12.08) od 9:00 do 14:00 a później w uzgodnionym wcześniej terminie.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentWięcej zdjęć do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz