Koncerty muzyki disco-polo, zawody siłowe, występy młodzieży oraz wiele innych atrakcji. Biała Rawska zaprasza do siebie w niedzielę na rodzinny piknik…

erawaKultura
komentarzy

Muzyka, która ma porwać tłumy i sportowy produkt eksportowy numer jeden – tak można opisać pomysł na tegoroczną plenerową imprezę w Białej Rawskiej. Oprócz koncertów znanych disco-polo’wych zespołów, organizatorzy postawili na poważny konkurs strongman’ów. Swoją obecność zapowiedział jeden z bardziej znanych mieszkańców miasta, wielokrotny mistrz siłowych imprez, Mariusz Pudzianowski. Wszystkie atrakcje już w najbliższą niedzielę – 22 czerwca.

niedizalawbialej2014

fot. Oficjalny plakat promujący imprezę.

Letni rodzinny piknik odbędzie się tradycyjnie w parku miejskim w Białej Rawskiej. Impreza rozpocznie się od siłowych zawodów, w których zawodnicy powalczą o puchar Burmistrza Białej Rawskiej – Wacława Jacka Adamczyka. W wydarzeniu udział weźmie sześciu siłaczy, którzy od lat trenują podnoszenie ciężarów. Konkurencje przewidziane są jedynie dla zawodowców, ponieważ waga podnoszonych przedmiotów zaczyna się od 250 – 300 kg.
– Mamy kilka takich najważniejszych konkurencji, które wymagają dużych umiejętności i siły. Będzie można zobaczyć zegar, znany wszystkim spacer farmera, czy martwy ciąg – zapowiada Marcin Rychwalski, organizator zawodów siłowych.
Swoją obecność i pomoc zapowiedział również Mariusz Pudzianowski, który choć już nie startuje w tej dyscyplinie, nadal mocno kojarzony jest ze strongmenami i oczywiście Białą Rawską.

Uroczyste otwarcie pikniku nastąpi tuż po paradzie sportowej młodzieży szkolnej (16:30), która następnie zaprezentuje autorski program artystyczny. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich w parku miejskim pojawią się Tulinki, wielkie maskotki zapraszające do wspólnej zabawy.

Muzyczna i najbardziej rozbudowana część pikniku rozpocznie się o godzinie 19:00 koncertem zespołu Soleo. Organizatorzy postawili na sprawdzone disco-polo, zapraszając zespoły Pudzian Band, MIG oraz DBOMB
– Postawiliśmy na muzykę disco-polo. Staramy się spełnić oczekiwania większości naszej publiczności. Wiemy, że jest to rodzaj muzyki, która ją przyciągnie i tak jak w ubiegłych latach pozwoli nam zapełnić po brzegi cały park – mówi Krystyna Stachurska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej.

W trakcie trwania pikniku w parku będzie odbywać się również olimpiada MGOK, zawody strzeleckie z wiatrówki. Nie zabraknie także zabaw zorganizowanych na specjalnych lunaparkowych urządzeniach. Wśród imprez towarzyszących organizatorzy przewidzieli wędkarskie zawody oraz otwarty Turniej Tenisa Gier Deblowych. Te wydarzenia odbędą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

GWIAZDY „NIEDZIELI W BIAŁEJ”

Soleo – zespół pochodzi z okolic Sochaczewa. Formuje się od przełomu roku 2009/2010, który przynosi pierwsze małe sukcesy. Wydając utwór „Słodko Słodka” zwrócili na siebie uwagę rzeszy słuchaczy. Uczestnicy Programu Muzycznego DISCO STAR w POLO TV.

dp_pudzian

fot. Jedną z gwiazd w Białej będzie Pudzian Band.

Pudzian Band – powstał w 2005r., a sprawcą całego zamieszania jest charyzmatyczny wokalista Krystian Pudzianowski. Postanowił on zawojować świat muzyczny.
Początkowo związany był z muzyką „pop-rock”. Kapele mogliście zobaczyć na wielu koncertach oraz w programach TV. Obecnie mocną rockową muzykę artysta prezentuje tylko na galach KSW, gdzie zagrzewa do walki swojego brata Mariusza.

b__MIG_27

fot. MIG to zespół rodzinny, który występuje już od 14 lat.

Zespół MIG – pochodzi z miejscowości Pruszkowo k. Płońska. Formację tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota , Marek , Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000, kiedy to zespół rozpoczął pracę nad materiałem wydawniczym. Ich pierwszy utwór „Co ty mi dasz” osiągnął popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów disco polo i dance.

DBOMB – początki grupy to rok 1996, kiedy to zespół rozpoczął pracę nad repertuarem. Jak się szybko okazało, trafił on w gusta sympatyków gatunku muzyki dance, ponieważ rok po powstaniu, grupa otrzymała dwie nominacje do nagrody „Dance Music Awards”. Najnowszym singlem zespołu jest „Lubię kiedy”, który z pewnością będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę na scenie w Białej Rawskiej.

* Artykuł powstał przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Białej Rawskiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz