Kończą się obchody 400-lecia parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej. Jutro piknik na dziedzińcu domu parafialnego…

erawaMiasto
komentarzy

Rodzinnym piknikiem zakończą się tegoroczne obchody 400-lecia parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej. Wydarzenie, które odbędzie się na dziedzińcu domu parafialnego, ma być kulminacyjnym punktem świętowania okrągłej rocznicy. Wśród atrakcji wydarzenia, między innymi konkurs, w którym do wygrania będzie wyjazd do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

fot. Oficjalny plakat wydarzenia.

fot. Oficjalny plakat wydarzenia.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się od uroczystej Mszy Świętej, którą będzie celebrował, między innymi Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. W trakcie uroczystości poświęcona zostanie pamiątkowa jubileuszowa tablica, która upamiętnić ma 400-lecie świątyni. Tuż po Mszy, w jednej z kościelnych sal otwarta zostanie wystawa „Ukryte skarby naszej świątyni” prezentująca zabytkowe przedmioty i szaty liturgiczne, które znajdują się wśród zbiorów kościoła.
Kulminacyjnym punktem wydarzeń ma być jednak rodzinny piknik, przygotowany na dziedzińcu plebanijnym. Jak podkreśla ksiądz prałat Bogumił Karp, to doskonała okazja do budowania więzi między parafianami.
– Bardzo bym pragnął, by było to również przeżycie wspólnoty, bo liturgia nas jednoczy. W starożytności spotkania chrześcijan, czyli ta liturgia, kończyła się agapą. Wspólnym spotkaniem, gdzie radowano się, rozmawiano – mówi ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Podczas pikniku rozegrany zostanie konkurs z wiedzy o historii kościoła i parafii. Dla zwycięzcy została przygotowana niebagatelna nagroda, jaką jest wyjazd do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Tego dnia będzie można zapoznać się również z działającymi przy kościele grupami, pośpiewać i potańczyć. Nie zabraknie również ciepłego poczęstunku.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz