Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym, jako badanie poziomu zainteresowania polityką wśród młodzieży…

erawaMiasto
komentarzy

Konkurs przygotowany już po raz trzeci przez Młodzieżową Radę Miasta przyciągnął tych, którzy chcieli sprawdzić siebie przed maturą. Jednak organizatorzy nie są zadowoleni z frekwencji. Liczebność uczniów pokazuje, jak niewielu młodych ludzi zajmuje temat polityki.

Na teście wiedzy o samorządzie terytorialnym, który odbył się w minioną środę (20.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Reymonta, pojawiło się tylko 38 uczniów.
– Jest to niska frekwencja, jak na wszystkie szkoły z powiatu rawskiego – mówi Anna Czyż, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

– Niestety mało osób zajmuje się polityką, nawet tą lokalną. Myślę, że sporo młodych ludzi nawet nie wie, kto jest jego radnym – dodaje Damian Piekut, wiceprzewodniczący MRM. – Dlatego powinniśmy zacząć od małej kampanii tu, na naszym terenie.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Niewątpliwie, aby młodzież zainteresowała się polityką, najpierw musi ją poznać. Dlatego nastoletni radni wychodzą ze swoimi działaniami na zewnątrz jak najszerzej, aby uczniowie widzieli na czym polega ich praca. – Takie działania są potrzebne również tej dorosłej Radzie Miasta – stwierdza Anna Czyż. Aby ludzie wiedzieli w ogóle czym się ona zajmuje, potrzebna jest większa skuteczność w promowaniu własnej pracy.

Jak się okazuje, nie tylko doświadczenie w byciu radnym jest ważne. Nastoletnia Rada Miasta zdaje sobie bowiem sprawę, jak ważna jest promocja inicjatyw, by te mogły przynieść pozytywny rezultat. Niestety sami nie są w stanie poradzić sobie z problemem, jakim jest obojętność młodych ludzi w stosunku do polityki lokalnej.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz