Kontrabanda w ambulansie. Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej przypadkowo skonfiskowali około 20 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy, które były przewożone karetką…

erawaPowiat
fot. KPP
komentarzy

Dzisiejszej nocy (8.11), tuż po 24:00, przypadkowy świadek powiadomił rawską Policję o karetce zakopanej w błocie. Funkcjonariusze, którzy udali się z pomocą do miejscowości Zakrzew w gminie Biała Rawska, znaleźli ambulans, a w środku kartony lewych papierosów o szacunkowej wartości 140 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, 45-letniego kierowcę karetki i jego 55-letniego kolegę, który dodatkowo próbował przekupić funkcjonariuszy łapówką w wysokości 6 tysięcy złotych.

fot. KPP

fot. KPP

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej do Zakrzewia jechali myśląc, że zakopanej w błocie karetce potrzebna jest pomoc. Jak duże musiało być ich zdziwienie, gdy w zamkniętym fiacie ducato zobaczyli kartony papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca karetki oraz jego znajomy, który chciał pomóc w wyciągnięciu pojazdu, zostali przez funkcjonariuszy wylegitymowani i skontrolowani pod kątem trzeźwości. W trakcie przeprowadzania czynności, policjanci otrzymali propozycję łapówki w wysokości, najpierw 4, a później 6 tysięcy złotych, w zamian za puszczenie całej tej sytuacji w niepamięć. Obydwaj mężczyźni, będący mieszkańcami Warszawy, zostali zatrzymani.

Z wstępnych oględzin lewego towaru wynika, że za 20 tysięcy paczek papierosów przewożonych ambulansem, na rynku hurtowym można by otrzymać 140 tysięcy złotych.

Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, dziś w ciągu dnia mają zostać przesłuchani.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz