Koronawirus w Cielądzu. Około 100 osób trafiło na kwarantannę

erawaCielądz, Powiat
fot. cieladz.parafia.net.pl
komentarzy
Duże zagrożenie dla mieszkańców powiatu rawskiego po mszy w kościele Św. Trójcy w Cielądzu. Jedna z uczestniczek nabożeństwa z wynikiem dodatnim na koronawirusa SARS-CoV-2.
 
Niepokojąca informacja pojawiła się na stronie Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej w minioną niedzielę (28.06). Jednostka prosiła o pilny kontakt wszystkie osoby, które uczestniczyły we mszy świętej oraz spotkaniu dzieci komunijnych w kościele pw. Świętej Trójcy w Cielądzu w dniu 22.06. 2020 roku o godzinie 18.00. Chodziło oczywiście o możliwość zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Jak się okazuje, komunikat pojawił się po tym, jak sanepid w sobotę (27.06) otrzymał dodatni wynik badania jednej z uczestniczek mszy. Kobieta natychmiast objęta została kwarantanną. Pozostali uczestnicy nabożeństwa, jak i spotkania szybko zostali zidentyfikowani przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. 

Łącznie kwarantanną objęto około 100 osób, ponieważ do tej grupy włączono również najbliższych tych, będących w cielądzkim kościele 22.06. Ich wyniki badań powinny być potwierdzone w najbliższy poniedziałek (6.07). 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz