Kradli katalizatory, wpadli na gorącym uczynku. Grozi im do 5 lat więzienia

erawaMiasto
komentarzy

Swoje łupy złodzieje szybko sprzedawali. Jednak tym razem im się nie udało. Rawska policja nakryła ich w trakcie akcji. 

O próbie kradzieży katalizatora z samochodu zaparkowanego przed posesją dyżurnego policji powiadomili mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. Całe zajście miało miejsce o trzeciej nad ranem w miniony poniedziałek (14.06). 

Po chwili we wskazanym miejscu pojawili się policjanci. Na widok radiowozu dwaj podejrzani mężczyźni zaczęli uciekać. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Drugi z mężczyzn zdołał uciec. Po kilku godzinach, dzięki pracy śledczych, drugi sprawca również został zatrzymany. To 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

Mundurowi ustalili, że tej samej nocy mężczyźni ukradli katalizatory również w innych miejscowościach. Zatrzymani nie byli dotąd notowani. Policjanci zabezpieczyli wycięte katalizatory i narzędzia potrzebne do demontażu fragmentów układu wydechowego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Od obu podejrzanych, na poczet grożących im kar i naprawienia szkody, policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 50 tysięcy złotych.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz