Krajowa Mapa Zagrożeń w trosce o nasze bezpieczeństwo. Rawianie mogą już korzystać z internetowej propozycji policji…

erawaMagazyn
komentarzy

Policja zaprasza do współpracy i zachęca do korzystania z wprowadzonego we wrześniu projektu jakim jest właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń. Rozwiązanie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu, a tworzone ma być nie tylko przez mundurowych, ale przede wszystkim przez społeczeństwo. Pierwsze zgłoszenia na terenie miasta już zostały potwierdzone. 

Krajowa Mapa Zagrożeń to nic innego jak użytkowa aplikacja internetowa, za pomocą której możemy podpowiedzieć policji gdzie w naszym otoczeniu jest niebezpiecznie. Specjalny i co ważne, anonimowy geoportal dostępny jest pod adresem mapy.geoportal.gov.plmożna go również znaleźć w jednej z zakładek na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Dotychczas na mapie obejmującej teren miasta pojawiło się 17 zgłoszeń. 
– Chcemy by obywatele współtworzyli to narzędzie i wskazywali nam jakie zagrożenia ich zdaniem są najważniejsze, na które mamy szybko reagować. Każda informacja naniesiona na daną ulicę, plac, park będzie weryfikowana przez policjantów danej jednostki policji za pośrednictwem dyżurnego, który będzie na bieżąco odbierał sygnały od społeczeństwa. (…) Jeżeli ona się potwierdzi to znajdzie odzwierciedlenie na mapie – mówi podinsp. Bartłomiej Karch, pełniący obowiązki zastępcy komendanta rawskiej policji. 

Dzięki interaktywnej mapie będzie można wskazać miejsca, na które odpowiednie służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Zgłoszenia mogą dotyczyć rożnych kategorii np. spożywania alkoholu, aktów wandalizmu, miejsc gromadzenia się młodzieży, przekroczenia przez kierującego dozwolonej prędkości, czy nieprawidłowego parkowania. Każde otrzymane, anonimowe zgłoszenie o zagrożeniu zostanie rzetelnie zweryfikowane. 

Wprowadzenie Krajowej Mapy Zagrożeń umożliwi również lepszą współpracę z innymi podmiotami mogącymi reagować na problemy mieszkańców Rawy. Policja nie ukrywa również, że wprowadzenie takiego rozwiązania oprócz poprawy bezpieczeństwa, ma wpłynąć także na zwiększenie zaufania do służb mundurowych. 
– Ten wizerunek już jest bardzo dobry, 72% społeczeństwa ocenia nas pozytywnie. Natomiast tego typu przedsięwzięcia na pewno spowodują zwiększenie tego zaufania – mówi zastępca komendanta podinsp. Karch.  

Policja reklamuje swoją aplikację poprzez mobilne punkty informacyjne. Dla mieszkańców powiatu rawskiego zostanie on zorganizowany 5 października przy Miejskim Domu Kultury w godzinach 9:00-11:00. Delegowany tam policjant będzie udzielał wskazówek jak korzystać z programu i w jaki sposób nanosić zagrożenia na mapę. 

Instrukcja korzystania z Krajowej mapy zagrożeń znajduje się na stronie internetowej KGP – kliknij tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz