Kręgielnia i zadaszone korty tenisowe mają być w Rawie nowymi atrakcjami sportowymi. Z inicjatywą wychodzi prywatny inwestor.

erawaSport
komentarzy

Kręgielnia i zadaszone korty tenisowe w Rawie Mazowieckiej, to plany na zagospodarowanie terenu między krytą pływalnią a kortami znajdującymi się przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pomysł, o którym zaczęto w mieście mówić, chce zrealizować prywatny inwestor.

W nowym obiekcie, który miałby powstać tuż obok krytej pływalni, potencjalnie ma znaleźć się kręgielnia oraz kryte korty do tenisa ziemnego. Propozycja zewnętrznego inwestora jest jak najbardziej trafna. Szczególnie gdy na inicjatywę spojrzymy przez pryzmat planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Miasta ustaliła, iż na tym terenie mają powstawać obiektu głównie przeznaczone do sportu i rekreacji.

Jeśli tylko pojawia się osoba, która chce zainwestować swoje pieniądze w wybudowanie takiego miejsca, to chwała jej za to. Rawie potrzebny jest każdy obiekt, w którym dałoby się w kulturalny i aktywny sposób spędzić czas – komentuje pomysł Tadeusz Kotusiński, dyrektor rawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pytanie jest tylko jedno, czy to się opłaci – dodaje dyrektor Kotusiński.

Wcześniej wspominano, że tuż obok basenu ma powstać skatepark, jednak ten pomysł, jak widać, został zarzucony. Prywatna inicjatywa może cieszyć tym bardziej, iż po oddaniu do użytku basenu, obiektów sportowo-rekreacyjnych w najbliższym czasie zbytnio nie przybędzie. Miasto w 2013 roku chce jedynie wyremontować podłogę na hali sportowej przy ulicy Tatar (koszt 34 tysiące złotych). W tym roku powstać ma także lekkoatletyczna bieżnia przy Szkole Podstawowej nr 4. Pokryty poliuretanową nawierzchnią tor ma kosztować 650 tysięcy złotych.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz