Kto wydzierżawi rawski szpital? Już w przyszłym tygodniu znana będzie firma, która zajmie się leczeniem mieszkańców powiatu rawskiego…

erawaPowiat
komentarzy

Dwie firmy złożyły swoje oferty w odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez Szpital Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej. W miniony piątek (20.09) komisja przetargowa zapoznała się z propozycją oferentów. Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia poznamy firmę, która wydzierżawi rawski SPZOZ.

Pomimo obaw związanych z chęcią przedsiębiorstw do dzierżawy rawskiej placówki, w tej przetargowej próbie wynajmem udało się zainteresować dwie firmy. Obie złożyły kompletne dokumenty, które pozwalają wziąć udział w przetargu.
– Do starostwa wpłynęły dwie oferty. Kompletne dokumenty złożyły dwie firmy „AMG Szpitale” i „Nowy Szpital” – informuje Marian Krzyczkowski, wicestarosta rawski.

Jak dodaje, w chwili obecnej sprawy przetargu nie wyszły poza komisję, przez co trudno mówić o firmie, która zajmie się w przyszłości leczenie mieszkańców powiatu rawskiego. Na wyłonienie operatora z niecierpliwością czekają także obecne władze placówki.
– Analizując obecną sytuację szpitala, ale i starostwa powiatowego, wiem, że jest to najlepsze rozwiązanie na tę chwilę. Priorytetem jest bowiem to, aby szpital w powiecie i samej Rawie po prostu był – mówi Daniel Aptapski, dyrektor SPZOZ.

> Więcej o rawskim szpitalu przeczytasz w naszych poprzednich artykułach

Obecnie szpital boryka się z trzema najważniejszymi problemami, których bez pomocy zewnętrznego operatora z pewnością nie udźwignie. Pierwszym z nich jest nieefektywna finansowa działalność operacyjna, która jest wynikiem między innymi braku kontraktu na NPL oraz dodatkową karetkę. Kolejną, drugą trudnością są inwestycje, jakie w najbliższych latach należy poczynić, aby placówka mogła dalej funkcjonować. Mowa tu o dopasowaniu pomieszczeń do wymogów ministerstwa, tak by spełniały określone warunki. Ostatnim z problemów są zobowiązania z lat poprzednich, które wciąż rosną.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz