„Kultywujemy folklor, dajemy mu szansę przetrwania”. W Rawie Mazowieckiej odbył się 12 Kiermasz Wielkanocny

erawaKultura
komentarzy

Kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła po raz dwunasty odbył się w Rawie Mazowieckiej. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi twórcy zaprezentowali swoje dzieła w holu Biblioteki Dziecięcej. 

Aż piętnastu twórców ludowych postanowiło po raz kolejny wziąć udział w kiermaszu, który od lat organizowany jest przez Muzeum Ziemi Rawskiej tuż przed Wielkanocą. W niedzielę (2.04) w holu Biblioteki Dziecięcej można było podziwiać małe dzieła sztuki pochodzące nie tylko z Rawy Mazowieckiej i naszego powiatu, ale także z Inowłodza i Łowicza.

Organizatorzy podkreślają, że od lat jest to jedyna w swoim rodzaju okazja nie tylko do nabycia ludowych perełek, ale także podtrzymania regionalnej tradycji. 
– Ten kiermasz to kultywowanie folkloru, dzięki niemu sztuka ludowa wciąż żyje w naszej świadomości. Jest to również okazja do podtrzymania kontaktu z twórcami. Oni zapraszają nas do siebie na wydarzenia, a my ich na warsztaty do muzeum, gdzie swoją wiedzę, umiejętności mogą przekazać młodszym pokoleniom – mówi zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej Marcin Broniarczyk. 

Więcej zdjęć z Wielkanocnego Kiermaszu sztuki ludowej i rękodzieła do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz