Ławki nad Zalewem Tatar przesunięte o metr. Niewielka inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze przed sezonem letnim…

erawaMiasto
komentarzy

Ławki ustawione zbyt blisko drogi przeznaczonej dla miłośników jednośladów. Z takim problemem dosyć często spotykały się osoby korzystające z rekreacyjnego terenu nad rawskim zalewem. Urząd Miasta w tym roku chce rozwiązać tę prostą sprawę. W ramach prac interwencyjnych elementy małej architektury zostaną odsunięte od komunikacyjnego ciągu.

Rozwiązanie faktycznie jest możliwe i sprawdzone zostało już w minionym roku. Chodzi o to, by ławki umieszczone wzdłuż ulicy Słowackiego odsunąć do tyłu, jednocześnie tworząc nową przestrzeń dla odpoczywających na nich osób.
– Docierały do nas informacje, że tak prosta do zrealizowania sprawa jest uciążliwa dla osób korzystających z terenów dookoła zalewu. Dlatego chcemy za pomocą prac interwencyjnych i niskich nakładów finansowych jak najszybciej rozwiązać ten problem – mówi Anna Idzikowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Rawie.

Nowe rozwiązanie wpływające nie tylko na porządek, ale i bezpieczeństwo korzystania z rekreacyjnego terenu zalewu, ma zostać zrealizowane do końca maja.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz