Liga Ochrony Przyrody ma 85 lat, a Rawski oddział jest jednym z najprężniej działających. Czy te działania widać w mieście?

erawaMiasto
komentarzy

Liga Ochrony Przyrody obchodzi swoje 85-te urodziny. Z tej okazji w Rawie Mazowieckiej została zorganizowana jubileuszowa wystawa. W holu MDK’u zaprezentowano tablice ze zdjęciami prezentującymi działalność organizacji. Czy lata pracy organizacji mają odzwierciedlenie w rawskim otoczeniu. Jak mówią przedstawiciele organizacji – przyroda na pewno nie pozostaje bez pomocy…

Po tak wielu latach działalności organizacja ma obszerne archiwum zdjęć dokumentujących jej pracę. I właśnie takimi fotografiami chce się pochwalić na jubileuszowej wystawie zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Nie wszyscy chyba jednak wiedzą, czym tak naprawdę zajmuje się LOP. Nie mam pojęcia co oni robię – mówi zakłopotany mieszkaniec Rawy. Ale pewnie coś związanego z ekologią, szkoda tylko, że nie widać efektów – dodaje rawianin.

Czym więc po 85-ciu latach działalności może poszczycić się organizacja? Naszym celem jest przede wszystkim promowanie ochrony przyrody – tłumaczy wiceprezes LOP’u Danuta Wójcik. Propagujemy pozytywne zachowania na każdym szczeblu edukacji, ale również wśród ludzi dorosłych.
Edukowanie od najmłodszych lat przynosi ponoć efekty, młodzi ludzie objęci działaniami Ligi mają wpojone, przynajmniej teoretycznie, proekologiczne zachowania.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Nasz okręg obejmuje teren byłego województwa skierniewickiego, a rawski oddział jest jednym z najprężniej działających – chwali Iwona Leśniewicz, prezes wspomnianego okręgu Ligii Ochrony Przyrody. Nasza organizacja, składająca się z ponad 3 tysięcy członków, pomaga głównie w małych rzeczach, ale nikt nie powie, że przyroda pozostaje bez pomocy – puentuje prezes Leśniewicz.

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz