ŁKS i Widzew w grze o awans na wiosnę!

erawaSport
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Fani piłki nożnej w województwie łódzkim z pewnością nie będą mogli narzekać na brak emocji w nadchodzącej rundzie. Zarówno Widzew Łódź, jak również ŁKS mają realne szanse, aby wywalczyć awans do Ekstraklasy zdaniem bukmacherów. Zapraszam na zapowiedź rundy wiosennej na boiskach 1. Ligi!

Widzew Łódź – aktualna sytuacja

W poprzednim sezonie piłkarze Widzewa Łódź mocno rozczarowali swoich sympatyków. Latem drużyna przeszła przemianę, dzięki której aktualnie plasują się na drugim miejscu w tabeli. Decydującym czynnikiem była tutaj zmiana trenera. Widzew po 20 rozegranych meczach ligowych ma na koncie 39 punktów. Taki dorobek sprawia, że przed rozpoczęciem rundy wiosennej ta drużyna traci zaledwie 5 oczek do lidera z Legnicy.

Łodzianie w rundzie wiosennej kontynuowali bardzo dobrą dyspozycję na swoim boisku, do której przyzwyczaili już w poprzednim sezonie. Widzew 10 rozegranych meczach wywalczył aż 26 punktów, na co składa się 8 wygranych i 2 remisy. W tym czasie RTS nie zaliczył żadnej porażki przed własną publicznością. Warto również podkreślić, że w tym czasie Łodzianie zdobyli aż 27 bramek, co daje średnią 2,7 gola na jeden mecz ligowy. Utrzymanie takiej dyspozycji przed własną publicznością może być kluczowe w walce o awans. Widać to po ofercie bukmacherów, którzy spodziewają się wygranej tego zespołu w nadchodzących meczach domowych.

Zdecydowanie gorzej drużyna prowadzona przez trenera Niedźwiedzia radziła sobie w meczach wyjazdowych. Widzew uzbierał zaledwie 13 punktów w 10 meczach poza swoim stadionem. Jest to dopiero 9 rezultat w całych rozgrywkach. Na tym polu bez wątpienia piłkarze Widzewa mają spore pole do poprawy. Jest to jednak czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę przy ewentualnym obstawianiu spotkań na zapleczu Ekstraklasy w ofercie bukmachera.

Łodzianie po wznowieniu rozgrywek mają przed sobą bardzo trudną rywalizację z Arką Gdynia. Może się okazać, że będzie to decydujące spotkanie w kontekście walki o awans, ponieważ później Widzew ma przed sobą kilka łatwiejszych starć, w których jest faworytem legalnych bukmacherów.

ŁKS Łódź – baraże na celowniku

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w poprzednim sezonie mocno rozczarowali swoich kibiców, ponieważ w decydującym meczu o awans ulegli Górnikowi Łęczna. Nie ma więc wątpliwości, że zawodnicy tego zespołu przystąpili do rundy jesiennej z nadzieją na walkę o awans do Ekstraklasy. Z perspektywy czasu trzeba ocenić, że zakończona runda nie była dla nich udana.

ŁKS zakończył zmagania na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że łodzianie tracą zaledwie jeden punkt do miejsca gwarantującego udział w barażach.

Bukmacherzy uznają ten zespół za jednego z głównych faworytów do walki w barażach, jednak mimo wszystko widać, że ŁKS nie jest tak mocny, jak chociażby przed rokiem.

Wszystkie spotkania na zapleczu Ekstraklasy można obstawiać w ofercie bukmachera PZbuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz